Wyszukany temat: kto dostał nagrodę nike

W tym roku nagrodę Nike za najlepszą książkę roku otrzymał Paweł Huelle za swoją powieść „Śpiewający wieżowiec”. Ale kto jeszcze dostał tę prestiżową nagrodę?

Wśród laureatów znalazła się również Ewa Winnicka, która została uhonorowana za swoją książkę „Człowiek z blizną”. Jest to opowieść o człowieku, który w młodości był ofiarą wypadku, w wyniku którego na jego twarzy pozostała blizna. Książka porusza temat szukania tożsamości i akceptacji samego siebie.

Kolejną nagrodę Nike otrzymała Joanna Bator za książkę „Piaskowa Góra”. To powieść, która opowiada historię trzech kobiet, które z różnych powodów przyjeżdżają do małej miejscowości na Podlasiu. Książka porusza tematy związane z migracją, tożsamością i rodziną.

Nagrodę Nike w kategorii literatura dziecięca i młodzieżowa zdobył Wojciech Chmielarz za książkę „Księga ukryta”. To opowieść o grupie dzieci, które odkrywają tajemniczą księgę i wyruszają w niebezpieczną podróż, aby rozwiązać jej zagadki.

Ostatnią nagrodę Nike otrzymał Wojciech Jagielski za swoją książkę „Wypalanie traw”. To reportaż, który opowiada o Konflikcie w Czeczenii i jego wpływie na mieszkańców regionu. Książka porusza trudne tematy związane z wojną i przemocą, ale jednocześnie ukazuje siłę ludzkiej determinacji i nadziei.

Nagroda Nike to jedna z najważniejszych nagród literackich w Polsce. Wybierana jest przez kapitułę, a jej laureaci otrzymują statuetkę i nagrodę pieniężną. W tym roku nagrody wręczono już po raz 27.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Jak wygląda moda ekologiczna?

Moda ekologiczna to jeden z najszybciej rozwijających się trendów w branży modowej. Oznacza to, że wybierając ubrania i akcesoria ekologiczne, możesz wyrazić swoją troskę o

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.