Wyszukany temat: kiedy można reklamować buty

Reklamacja butów – kiedy to zrobić?

Kupując nowe buty oczekujemy, że będą one wygodne i trwałe. Niestety, czasem zdarza się, że po krótkim czasie noszenia zauważamy w nich wady lub pojawiają się problemy z użytkowaniem. W takiej sytuacji warto skorzystać z prawa do reklamacji. Kiedy jednak możemy to zrobić?

Zgodnie z polskim prawem, kupujący ma prawo do reklamacji towaru w przypadku, gdy ma on wady fizyczne lub prawne. Wady fizyczne to przede wszystkim takie, które uniemożliwiają lub utrudniają użytkowanie produktu w sposób zgodny z jego przeznaczeniem. Mogą to być na przykład pęknięcia, rozwarstwienia, nieszczelności czy niedoróbki. Wady prawne natomiast to takie, które wynikają z braku zgodności towaru z umową – na przykład gdy sprzedawca sprzedał nam buty innej marki lub modelu niż ten, który wybraliśmy.

Jeśli w naszych nowych butach pojawią się takie wady, musimy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim, nie powinniśmy zwlekać z reklamacją. Zgodnie z prawem mamy na nią 2 lata od momentu zakupu. Powinniśmy natychmiast skontaktować się ze sprzedawcą i złożyć reklamację. Warto zrobić to na piśmie, aby mieć potwierdzenie zgłoszenia.

Sprzedawca ma 14 dni na rozpatrzenie reklamacji i podjęcie decyzji. W przypadku pozytywnej decyzji, sprzedawca może zaoferować nam naprawę, wymianę butów na nowe lub zwrot pieniędzy. Warto pamiętać, że decyzja o sposobie zadośćuczynienia zawsze należy do nas, a nie do sprzedawcy.

Reklamacja butów może być czasem uciążliwa, jednak pamiętajmy, że mamy na to prawo i powinniśmy z niego skorzystać, gdy tylko zauważymy wady w naszych nowych butach. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych kosztów i będziemy mieli pewność, że nasze zakupy są zgodne z umową.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Jak wygląda moda ekologiczna?

Moda ekologiczna to jeden z najszybciej rozwijających się trendów w branży modowej. Oznacza to, że wybierając ubrania i akcesoria ekologiczne, możesz wyrazić swoją troskę o

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.