Wyszukany temat: dlaczego adidas ma dwa loga

Adidas to jedna z najpopularniejszych marek sportowych na świecie. Znana jest nie tylko z wysokiej jakości produktów, ale także z charakterystycznych logo. Czym jednak różnią się od siebie oba loga marki Adidas i dlaczego firma postanowiła zmienić swój wizerunek?

Pierwsze logo marki Adidas zostało zaprojektowane w 1949 roku przez braci Dasslerów, którzy założyli firmę. Był to trójlistny koniczynowy liść, symbolizujący siłę, zdrowie i wytrzymałość. Logo to było używane przez wiele lat, aż do lat 90., kiedy to firma postanowiła wprowadzić bardziej nowoczesne logo.

Nowe logo marki Adidas zostało zaprojektowane w 1997 roku przez agencję marketingową „BTS”, a jego autorem jest Peter Moore. To logo to trzy równoległe pasy, symbolizujące góry, które stanowią trudny teren dla sportowców i symbolizują ich wytrzymałość i determinację. Nowe logo miało na celu odświeżenie wizerunku marki i wprowadzenie jej na nowe rynki.

Obecnie marka Adidas używa obu logotypów równocześnie. Trójlistny koniczynowy liść pojawia się na starszych produktach, a logo z trzema pasami stosowane jest na nowszych produktach. W ten sposób firma utrzymuje swoją tożsamość, a jednocześnie nie rezygnuje z dobrze rozpoznawalnego koniczynowego liścia.

Dlaczego Adidas ma dwa loga? Powodem tego zmieszania jest chęć utrzymania ciągłości wizerunku marki i jednoczesne wprowadzenie nowoczesnego logo, które zainteresuje nowych klientów. To poradnikowy artykuł, który tłumaczy, dlaczego marka Adidas ma dwa loga i jakie są ich znaczenia.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Jak wygląda moda ekologiczna?

Moda ekologiczna to jeden z najszybciej rozwijających się trendów w branży modowej. Oznacza to, że wybierając ubrania i akcesoria ekologiczne, możesz wyrazić swoją troskę o

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.