Wyszukany temat: co oznacza logo nike

Logo Nike, czyli powszechnie znany kształt tzw. Swoosh, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli na świecie. Znajduje się na butach, ubraniach, akcesoriach, a nawet na samochodach. Ale co tak naprawdę oznacza to logo?

Nike zostało założone w 1964 roku przez Billa Bowermana i Phila Knighta. Początkowo firma produkowała buty biegowe, a nazwa została zaczerpnięta od greckiej bogini zwycięstwa – Nike. Jednak logo w obecnej formie pojawiło się dopiero w 1971 roku.

Projekt logo został powierzony Carolyn Davidson, studentce grafiki z Portland State University. Knight zlecił Davidson stworzenie logo, które ma być różniące się od innych symboli sportowych, łatwe do zapamiętania i rozpoznawalne na całym świecie.

Davidson stworzyła kilka wersji logo, ale żadna z nich nie przypadła do gustu Knightowi i jego zespołowi. W końcu Davidson zaproponowała kształt Swoosh, przypominający skrzydło biegnącego na bok. Knight w pierwszej chwili nie był zachwycony, ale ostatecznie postanowił wykorzystać ten projekt.

Ale co oznacza Swoosh? Davidson tak opisała swoją koncepcję: „Swoosh to dźwięk szybkiego biegu, którego ktoś jest w stanie osiągnąć w butach Nike. To jest dźwięk zwycięstwa”.

Jednak inni twierdzą, że kształt Swoosh to po prostu kropla krwi, symbolizująca wysiłek i determinację, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co oznacza logo Nike. Jedno jest pewne – Swoosh stało się znakiem rozpoznawczym marki, symbolizującym zwycięstwo, siłę, szybkość i jakość. To logo, które od lat inspirowało miliony ludzi na całym świecie, zachęcając do podejmowania wysiłku i dążenia do perfekcji.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Jak wygląda moda ekologiczna?

Moda ekologiczna to jeden z najszybciej rozwijających się trendów w branży modowej. Oznacza to, że wybierając ubrania i akcesoria ekologiczne, możesz wyrazić swoją troskę o

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.